Вікісховище:Адміністратори
Shortcuts: COM:A • COM:ADMIN • COM:SYSOP
Ця сторінка пояснює роль адміністраторів (іноді їх називають просто адмінами чи sysop'ами) на Вікісховищі. Зверніть увагу, що деталі їхньої роботи тут, а також те, яким чином адміністратори призначаються, може відрізнятися від інших сайтів.
Якщо Ви хочете звернутися по допомогу до адміністраторів, будь ласка, залиште повідомлення на сторінці Administrators' noticeboard.
Зараз на Вікісховищі — 185 адміністратори.
Хто такий адміністратор?
Administrators as of квітень 2024 Listing by: Language • Date • Activity [+/−] |
Number of Admins: 185
If 185 is not the last number on this list, there may be an error or there are some users assigned temporarily. |
Технічні аспекти
Адміністратори — це користувачі, що мають на Вікісховищі технічну змогу виконувати такі дії:
- вилучати та відновлювати зображення та інші завантажені файли, а також переглядати та відновлювати видалені версії
- видаляти та відновлювати сторінки, а також переглядати та відновлювати вилучені версії цих сторінок
- встановлювати та знімати захист сторінок, а також редагувати сторінки, захищені від редагувань неадміністраторами
- блокувати та розблоковувати користувачів, окремі IP-адреси та діапазони IP-адрес
- редагувати простір назв MediaWiki
- перейменовувати файли
- додавати та вилучати групи користувачів
- налаштовувати кампанії в Майстрі завантажень
- вилучати та відновлювати специфічні записи в журналах, а також версії сторінок
- імпортувати сторінки з інших вікі
- об'єднувати історії редагувань сторінок
- модифікувати фільтри зловживань
- не створювати перенаправлень при перейменуванні сторінок
- ігнорувати обмеження, накладені фільтрами та чорним списком назв чи імен користувачів
- надсилати повідомлення до багатьох користувачів водночас (масові повідомлення)
- використовувати вищі значення ліміту на запити API
Разом всі ці речі відомі як інструмент адміністрування, або адмінінструмент.
Роль у спільноті
Адміністратори — досвідчені та надійні члени спільноти Вікісховища, що взяли на себе додаткову роботу з технічного обслуговування сайту, та отримали доступ до інструментів адміністрування після досягнення публічного консенсусу або голосування. Різні адміни мають різні сфери інтересів та, відповідно, різну компетентність у цих сферах, однак найзагальнішими завданнями адміністратора є визначення та закриття запитів на вилучення, видалення файлів, що порушують авторські права, відновлення файлів там, де необхідно, захист Вікісховища від вандалізму, а також праця з шаблонами та іншими захищеними сторінками Вікісховища. Звісно, деякі з цих завдань можуть виконуватись і неадміністраторами.
Адміністратори повинні розуміти цілі цього проекту, і бути готовими до конструктивної праці з іншими в напрямку досягнення цих цілей. Адміністратори також повинні знати та дотримуватись правил, що діють у Вікісховищі, і там, де це необхідно — поважати консенсус спільноти.
За винятком ситуацій, які вимагають використання адмінінструменту, адміністратори не мають якихось особливих редакторських привілеїв через свій статус, і в дискусіях та публічних голосуваннях їхній внесок трактується в той же спосіб, що й внесок будь-якого іншого користувача. Звісно, деякі адміни є досить впливовими, але їхня впливовість походить не від їхнього статусу як такого, а радше від персональної довіри, якої вони набули у спільноті.
Інструкції для адміністраторів
Будь ласка, прочитайте сторінку Commons:Guide to adminship.
Позбавлення прав адміністратора
Згідно з правилом щодо позбавлення статусу адміністратора, цей статус може бути знятий як результат неактивності користувача, або при зловживанні засобами адміністрування. In a de-admin request, normal standards for determining consensus in an RfA do not apply. Instead, "majority consensus" should be used, whereby any consensus to demote of higher than 50% is sufficient to remove the admin.
Запит на статус адміністратора
Кожен, хто хоче стати адміністратором, повинен пройти цю процедуру і подати себе на сторінці заявок на ці права, включно з колишніми адміністраторами, які хочуть відновити втрачені права.
Спершу перейдіть на сторінку Commons:Administrators/Howto та прочитайте інформацію, подану на ній. Потім поверніться сюди та подайте запит у розділі нижче.
- Після натискання відповідної кнопки внизу та створення підсторінки, скопіюйте посилання на цю сторінку, напр., «Commons:Administrators/Requests/Username», перейдіть на сторінку Commons:Administrators/Requests та натисніть «Редагувати» вгорі на панелі, і вставте скопійоване посилання на початку розділу, помістивши його у фігурні дужки (напр., {{Commons:Administrators/Requests/Username}}), аби створити включення.
- Якщо Вас номінував хтось інший, будь ласка, прийміть цю номінацію, залишивши повідомлення «I accept» чи щось подібне, і поставивши підпис внизу під самою номінацією. Цю сторінку все ще треба буде перенести як включення на Commons:Administrators/Requests. Це можете зробити Ви, або той, хто Вас номінував.
Використайте поле вводу нижче, замінивши «Username» своїм іменем користувача: |
Голосування
Голосувати тут має право будь-який зареєстрований користувач, однак ті, в кого попередніх редагувань дуже мало або вони відсутні, можуть враховуватись не повністю. Бажано вказувати причини, чому саме Ви голосуєте Support чи Oppose, оскільки це допоможе бюрократові, який закриватиме голосування, у прийнятті рішення. Значно більшу вагу має аргументований голос із наведенням доказів (за потреби), аніж простий голос без уточнення.
Зазвичай для набуття статусу адміністратора необхідно набрати 75% голосів «за»,, при чому таких голосів має бути щонайменше 8. Голоси від незареєстрованих користувачів не враховуються. Однак бюрократ, який закриватиме голосування, робитиме висновок щодо консенсусу спільноти на власний розсуд, і рішення не обов'язково базуватиметься на самих лише сухих цифрах.
Коментарі з позначкою Neutral не враховуватимуться при підрахунку голосів, оскільки важливим є відсоткове співвідношення голосів «за»/«проти». Проте такі коментарі є частиною дискусії, і можуть вплинути на рішення інших, а також допомогти бюрократові зрозуміти консенсус спільноти.
Очистити кеш. Використайте посилання для редагування ([ред.]) нижче, аби відредагувати сторінку-включення.
Заявки на права адміністратора
Після завершення, сторінки, подані тут, треба помістити в архів.
- Будь ласка, прочитайте Вікісховище:Адміністратори перед тим, як голосувати тут. Будь-який зареєстрований користувач може голосувати, але голоси тих, у кого дуже мало або й зовсім відсутні редагування, можуть враховуватись неповністю.
Aurelio de Sandoval
Aurelio_de_Sandoval (talk · contributions · deleted user contributions · recent activity · logs · block log · global contribs · CentralAuth) (Activity: Talk Commons DR)
- Scheduled to end: 14:47, 5 May 2024 (UTC)
Hello, I'm Aurelio. I would like to request administrator tools to handle copyright violations, such as copyvios, previously I have already nominated copyvio images very well, unfortunately in some months I was not active due to problems with my PC or cell phone, but I have been active now that they have already resolved these issues. I say goodbye for now, vote and say if I can be an administrator Aurelio de Sandoval (Mensajes aquí please) 14:47, 28 April 2024 (UTC)
Votes
- Oppose (regretfully). While I do think this request is well-intentioned, I do have concerns regarding activity levels. You have only made 500 edits since July 28, 2023 (more than 9 months ago as of typing this). Do come back after your activity levels over a continuous period, though! --SHB2000 (talk) 07:17, 29 April 2024 (UTC)
Comments
Заявки на права бюрократа
Після завершення, сторінки, подані тут, треба помістити в архів.
- Будь ласка, прочитайте Вікісховище:Бюрократи перед тим, як подавати запит або голосувати тут. Будь-який зареєстрований користувач може голосувати, але голоси тих, у кого дуже мало або й зовсім відсутні редагування, можуть враховуватись неповністю.
No current requests.
Заявки на права чек'юзера
Після завершення, сторінки, подані тут, треба помістити в архів.
- Будь ласка, прочитайте Вікісховище:Чек'юзери перед тим, як подавати запит або голосувати тут. Будь-який зареєстрований користувач може голосувати, але голоси тих, у кого дуже мало або й зовсім відсутні редагування, можуть враховуватись неповністю.
No current requests.
Заявки на права приховувача
Після завершення, сторінки, подані тут, треба помістити в архів.
- Будь ласка, прочитайте Вікісховище:Приховувачі перед тим, як голосувати тут. Будь-який зареєстрований користувач може голосувати, але голоси тих, у кого дуже мало або й зовсім відсутні редагування, можуть враховуватись неповністю.
No current requests.